Akbank Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır? (Axess Kart İptali)

Akbank kredi kartı iptali, banka müşterileri tarafından sıkça aranan işlemlerin başında geliyor. Yazımıza giriş yapmadan önce bazı hatırlatmalar da yapmamız gerekiyor. Kredi kartını tamamen kapatmak ve iptal etmek arasında bazı farklar bulunuyor. İsterseniz kredi kartınızı kullanıma tamamen kapatabileceğiniz gibi, isterseniz de iptal ederek yeni kart gelmesini sağlayabiliyorsunuz. Bizler, her iki işlemi de nasıl yapacağınızı anlatacağız. Eğer kredi kartınızı güvenlik sebebiyle iptal edip yenisini almak istiyorsanız, banka müşteri hizmetleri 0850 222 25 25 numaralı çağrı merkezini arayarak Şüpheli İşlem Bildirim Menüsüne giriş yaparak iptal edebiliyorsunuz.

Akbank Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

Günlük yaşantımızda hem mağazalarda alışveriş yaparken hem de internetten sipariş verirken kredi kartları birer ödeme yöntemi olarak oldukça pratiktir. Son derece kolay bir şekilde ödeme işleminizi gerçekleştirirken nakit taşıma zorunluluğundan da kurtulmuş olursunuz. Temassız ödeme yapma, faturalarınızı otomatik ödeme talimatı vererek ödeme gibi avantajlar da bulunmaktadır. Üstelik bankanın üye işlerinden alışveriş yaptığınızda Akbank kredi kartı içinde ekstra puan biriktirebilirsiniz.

Tüm bu özellikleri başarı ile sağlaması sebebiyle Akbank kartları birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. En çok kullanılan kredi kartlarından biri olması sunduğu avantajların da daha fazla olmasını sağlamaktadır. Ancak yine de hizmetlerden memnun olmayan ya da artık kredi kartı kullanmak istemeyen müşteriler Akbank kredi kartı iptali seçeneğinden yararlanabilirler.

Akbank Kredi Kartı İptali

Akbank kredi kartını iptal ettirmek istediğinizde izlemeniz gereken adımlar bulunmaktadır. Kart iptali talebinde bulunmadan önce kartınıza ait tüm borçları ödemiş olmanız gerekmektedir. Eğer taksitli olarak yaptığınız harcamaların vadeleri henüz gelmemişse kartınıza borç tutarında para yatırmanız bir şeyi değiştirmez. Vade tarihinden önce o para kredi kartı borcu için aktarılamayacağından taksitlerin bitmesini beklemeniz gerekir.

Kartınızın iptal edilebilmesi için bankaya başvuru yapmanız gerekir. Telefon bankacılığı aracılığıyla ya da banka şubelerinden birine giderek müşteri temsilcisi ile görüşmelisiniz. Akbank kredi kartının iptali için talebinizi temsilciye iletmeniz yeterlidir. Telefondan arayarak işlem yapmak istediğinizde 0850 222 25 25 ya da 444 25 25 numaralarını tercih edebilirsiniz. Talebinizi ilettiğinizde müşteri temsilcisi talebiniz doğrultusunda iptal işlemini gerçekleştirecektir.

Axess Kart İptali Nasıl Yapılır?

Bir diğer yöntem ise Axess kart iptali için Akbank Genel Müdürlüğü’ne dilekçe yazmaktır. Yazılacak dilekçede adınız soyadınız, hesap ya da müşteri numaranız ve kapattırılmasını istediğiniz kart numaranızın bilgisi yer almalıdır. Beyanınızı okunaklı ve net bir şekilde yazdıktan sonra dilekçenizi imzalayarak genel müdürlüğe gönderebilirsiniz. Bu işlemlerin tamamını şubelerden yapabiliyorsunuz. Kendi yöntemleriniz ile göndereceğiniz dilekçelerin olumlu sonuçlanması zaman alabilir.

Genel müdürlük sizden gelen dilekçeyi aldıktan sonra inceleyerek kredi kartınızın iptali için gerekli süreci başlatacaktır. Süreç başladıktan sonra dilekçenizdeki beyanınızın geçerliliğini kontrol etmek için banka sizi bir kez arayarak bir de sözlü onayınızı alır. Onay vermeniz halinde kartınız iptal edilerek kullanıma kapatılır. Dilekçe ile kart iptali yoğunluğa bağlı olarak daha uzun sürebilecek bir seçenektir. Bu yüzden çok da pratik değildir. Diğer yöntemleri kullanmak sizin için daha pratik olacaktır.

Akbank Kart Kapatma Nasıl Yapılır?

Yukarıdaki yöntemler dışında kartınızı kapattırmak için bir yöntem daha bulunmaktadır. Eğer kart iptali için uzun uzun uğraşmak ya da saatlerce vakit harcamak istemiyorsanız bu yöntemi tercih edebilirsiniz. Kredi kartınızı tamamen kullanıma kapatmak istiyorsanız, kredi kartının imha edilmesi gerektiğini de unutmamalısınız. Kredi kartı iptali veya kapatma işlemlerini yaparken müşteri hizmetleri zaten nasıl bir süreç uygulayacaklarını da tarafınıza aktaracaktır.

0850 222 25 25 ya da 444 25 25 numaralarını arayarak Akbank kart kapatma işlemini yapabilirsiniz. Ancak müşteri temsilcisine daha hızlı bağlanmak ve anında işleminizi gerçekleştirmek de mümkündür. Bunun için kayıp çalıntı kart menüsü üzerinden işlem yapmanız gerekir. Kartınızın kaybolduğunu ve güvenlik sebebiyle derhal kapatılmasını talep ettiğinizi söyleyebilirsiniz. Banka kartınızı anında kullanıma kapatarak kartı iptal edecektir.

İnternet Bankacılığından Kredi Kartı İptal Edilir Mi?

Akbank Direkt internet bankacılığını kullanarak bir çok işleminizi rahatlıkla halledebiliyorsunuz. Bu işlemlerinizin tamamı dakikalar içinde sonlanıyor ve en pratik çözüm merkezlerinden biri haline geliyor. Fakat kredi kartınızı kullanıma kapatmak istiyorsanız, Akbank kredi kartı iptali işleminin internet bankacılığından yapılmadığını, bunun için üstteki diğer yöntemleri tercih etmeniz gerekecek.

Bir önceki yazımız olan Havale Ne Zaman Hesaba Geçer? Kaç Dakika Sürer? isimli makalemiz de çok önemli detaylar içeriyor, göz atmanızı öneriyoruz.

Yorum Yapılmamış İlk Yorumu Sen Gönder

Yorum Gönder