Akbank POS Destek Hattı ve POS Arıza (444 28 28)

Akbank POS destek hattı, POS müşterisi olan üye iş yerleri tarafından sık sık kullanılan çağrı merkezlerinin başında geliyor. Akbank, Türkiye’de uzun yıllardır hizmet veren köklü bankalardan birisi. Gerek bireysel, gerek ticari müşteri portföyü olarak ele aldığımızda oldukça ciddi bir konumda yer almaktadır. Küçük ve orta ölçekli esnafları incelediğimizde ise genel olarak POS konusunda Akbank’ı tercih ettiklerini görebiliyoruz. Gerek komisyon oranları, gerek sundukları destek, gerekse de yapmış oldukları Axess kampanyaları ile müşterilerin de ilgi odağı olan Akbank POS arıza destek hattı da 7/24 hizmet veren çağrı merkezlerinden biri.

Akbank POS Destek Hattı

Akbank POS destek hattı, 7/24 hizmet veren bir çağrı merkezi. Eğer işletmenizde Akbank pos cihazı veya yazarkasa pos kullanıyorsanız, 444 28 28 numaralı pos arıza hattını arayarak tüm sorunlarınızı çözebiliyorsunuz. Akbank POS arıza hattı, genel olarak arıza ve hata işlemleri için kullanılıyor olsa da aslında bu merkez üzerinden bir çok işlem gerçekleştirebiliyorsunuz. POS başvurusundan, yeni pos cihazı talebine kadar bir çok işlemi bu çağrı merkezinden sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

 • Akbank POS Arıza Destek Hattı Telefon Numarası
 • 0850 222 28 28
 • 444 28 28

Eğer işletmeniz için yeni POS cihazı almak istiyorsanız, yine bu çağrı merkezini kullanarak ön başvuru yapabiliyorsunuz. Yalnız burada dikkat etmeniz gereken önemli bir nokta bulunuyor. Çağrı merkezi üzerinden yapacağınız başvurular sadece bir ön başvuru özelliğini taşıyor. Başvuru yaptıktan sonra şubelere davet ediliyorsunuz. İşletmeniz hali hazırda hizmet veren aktif bir nokta ise, Akbank çalışanları sizi yerinizde de ziyaret edebiliyor.

Akbank POS Arıza Hata Kodları

Akbank POS cihazınız arızalandığında, eğer online olarak düzeltilebilecek bir hata ise POS destek hattı sayesinde bu sorunu çözebiliyorsunuz. Çağrı merkezi yetkilisi, pos cihazınıza uzaktan bağlantı kurarak ilgili sorunu halledebiliyor. Hatanın uzaktan halledilebilmesi için ise POS cihazı üzerinde yazan Akbank Pos hata kodunu yetkiliye iletmeniz gerekiyor. Bu kodlar sayesinde yetkili kişi bağlanarak cihazdaki sorunu gideriyor.

Akbank POS destek hattı ile yapabilecekleriniz;

 • Cihaz üzerindeki ayarlar, kullanım detayları ve bilgi edinme
 • Akbank POS arıza bildirimi ve arıza kaydı
 • Gün sonu, Z raporu, gün içi detaylı finans raporu
 • Finansal mutabakatlar (Gün sonu)
 • Pos rulosu, cam afişi, sticker talepleri
 • Kablolu POS cihazına geçiş talebi
 • Kablosuz POS cihazına geçiş talebi
 • Aylık işlem hacimleri, detaylı analiz ve rapor
 • Bilgi edinme ve bilgi güncelleme
 • Hata Kodu 57 Nedir?

Eğer üsttekiler dışında bir hata veya arıza kodu alıyorsanız, bunu yetkiliye ilettiğinizde sizin için bir arıza kaydı oluşturacaktır. Bu arıza kaydı sonrasında ilk müsait zamanda teknisyenleri işletmenizi ziyaret ederek sorunu giderecektir.

Akbank Sanal POS Arıza Telefon Numarası

Akbank sadece fiziksel pos cihazı değil, sanal pos cihazları da bir çok müşterisinin talebine cevap veriyor. Sizler de eğer Akbank sanal pos müşterisi iseniz, yine üstte vermiş olduğumuz telefon numarası ile tüm sorunlarınızı giderebilirsiniz. Sadece aradığınızda sanal pos ile ilgili menüyü seçmeniz yeterli olacaktır. Sanal pos başvurusu da aynı çağrı merkezinden yapılabilir.

Akbank POS Cihazı Özellikleri ve Kullanımı

Akbank, bir çok farklı çeşitte pos cihazı ile ticari müşterilerine hizmet veriyor. Dilerseniz Akbank mülkiyetinde bir pos cihazı talep ederek bunu kullanabiliyor, dilerseniz de kendinize ait olan yazarkasa pos cihazına Akbank hesabınızı tanımlayabiliyorsunuz. Elbette bu işlemlerin tamamı şubelerden yapılıyor. Daha sonra ilgili teknisyenler işletmenize gelerek cihazınıza akbank modülünü yüklüyor ve kullanıma hazır hale getiriyor.

Akbank POS cihazı özellikleri;

 • TL, Euro, USD ve diğer para cinsleri için kullanım, (hesap gerekli)
 • Yabancı bankalara ait kredi kartları ile çekim,
 • Aynı gün içinde ödeme, ileri tarihli ödeme,
 • Kampanyalar dahilinde ek kazanç ve komisyon indirimleri.

Bir önceki yazımız olan EFT Ne Zaman Hesaba Geçer? EFT Ne Zaman Gelir? isimli makalemiz de çok önemli detaylar içeriyor, göz atmanızı öneriyoruz.

Yorum Yapılmamış İlk Yorumu Sen Gönder

Yorum Gönder