Halkbank Kartsız Para Çekme Nasıl Yapılır?

Halkbank kartsız para çekme işlemi, kartımız yanımızda olmadığında veya kartla uğraşmadan ATM’nin kartsız işlemler menüsünü kullanarak uygulayabileceğiniz bir işlemdir. Bu işlem, tüm banka müşterileri için ücretsiz olup; kısıtlama olmaksızın herkes tarafından kullanılabilir. Kartsız olarak çekim yaparken dikkat etmeniz gereken tek nokta Halkbank ATM’si kullanmaktır. Halkbank hesabınızdan kartsız QR kod ile para çekmek istiyorsanız, bu işlemi sadece Halkbank ATM’lerinden yapabilirsiniz. Elbette internet bankacılığı ve SMS bildirimlerinizin de açık olması gerekiyor. Kredi veya Banka kartınız olmadan para çekme işlemi Halkbank için oldukça yaygın kullanılan bir işlem olduğu için, detaylı anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Halkbank Kartsız Para Çekme Nasıl Yapılır?

Kartsız para çekme işlemi, banka kartının yanınızda olmadığı zamanlarda bile Atm’lerden para çekebilmenizi sağlar. Halkbank, diğer birçok banka gibi kartsız işlemler ile müşterilerinin hayatını kolaylaştırmayı hedefleyen bankalardandır. Halkbank ATM’den kartsız para çekme işlemini gerçekleştirmek için en yakın Halkbank ATM’sine gitmek yeterlidir.

Bu işlemi sadece Halkbank ATM’sinden yapabileceğinizi de söylemiştik. Halkbank ATM’lerinden ücretsiz olarak “Kartsız İşlemler” menüsünü kullanarak para çekebiliyorsunuz. Çekeceğiniz paranın banka hesabınızda olması gerekiyor. Bu maaş hesabınız veya normal vadesiz hesabınız olabilir. Ayrıca bağlı bulunan diğer hesaplarınız için de kullanabilirsiniz.

Halkbank ATM’den Kartsız Para Çekme Nasıl Yapılır?

  1. En yakın Halkbank ATM’sine gidilip ‘Giriş’ tuşuna basılır,
  2. Ekranın sol üst bölümünde bulunan ‘Para Çekme’ seçeneğine girilir,
  3. TC Kimlik Numarası ve cep telefonu numarası girilir,
  4. Cep telefonuna gelen şifre ekrandaki boşluğa tuşlanır,
  5. Para çekilmek istenen hesap ve çekilmek istenen tutar girilip onaylanır.
  6. CepBank para çekme!

Bu sayede Halkbank ATM’den kartsız para çekme işlemi gerçekleşmiş olur.

Tüm kartsız para çekme işlemlerinde kullanılacak cep telefon numarası, SMS doğrulaması yapılacağı için banka sistemine kayıtlı olması gerekir. Kartsız para çekme Halkbank ATM’sinden üstteki talimatlar yerine getirilerek tamamlanabilir. Bu işlemleri gerçekleştirmek için banka müşterisi olmanız gereklidir. Banka müşterisi değilseniz, yalnızca adınıza gelen havaleyi çekebilirsiniz.

Kartsız Para Çekme İşleminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

ATM’lerden kartsız para işlemi yapmak için TC Kimlik Numarası ve cep telefonu numarası bilgilerine ihtiyaç duyulur. Cep telefonu numarasının kartsız para çekilmek istenen bankanın sistemine kayıtlı olması gerekir. Sistemde kayıtlı olmayan herhangi bir cep numarası ile kartsız para çekme Halkbank bankası dahil farklı bankalarda işlemi gerçekleştirmek mümkün değildir.

Diğer dikkat edilmesi gereken nokta bilgilerin doğru şekilde girilmesidir. ATM’den yapılan kartsız para çekme işleminde istenen bilgilerin yanlış girilmesi, para çekme işleminin onaylanmamasına sebep olur. Üst üste çok fazla yanlış tuşlama yapıldığında kartsız para çekme işlemi bir süreliğine kısıtlanabilir.

TC Kimlik Numarası ve kişiye ait cep telefonunun başka kişilerin elinde olması, kişinin rızası olmadan kartsız para çekme işleminin yapılmasına sebep olabilir. Bu sebeple bilgilerin korunması önem taşımaktadır. ATM’den para çekme Halkbank ve diğer tüm bankalarda günlük para çekme limiti ile sınırlandırılmıştır. Belirlenen limitin üzerinde para çekme işleminin yapılmaması hem müşteriyi hem de bankayı koruma amacıyla düzenlenen bir uygulamadır.

Halkbank ATM’lerinden Günlük Kartsız Para Çekim Limiti

Her bankanın günlük para çekme limiti farklı olmakla birlikte bu limit günün koşullarına göre değişiklik göstermektedir. Son yapılan değişiklikler ile günlük Halkbank ATM’den kartsız para çekme limiti 5.000 TL olarak güncellenmiştir. Bu tutar, 24 saat içinde çekebileceğiniz maksimum tutarı ifade etmektedir. Bu limiti yükseltmek istiyorsanız banka müşteri hizmetlerini arayabilir, dilerseniz Halkbank şubelerine giderek de limit arttırım başvurusu oluşturabilirsiniz.

Halkbank ATM’lerinden Kartsız Yapılabilecek Diğer İşlemler

BANK24+ logolu Halkbank ATM’lerinden kart olmadan para çekme işlemi yapılabileceği gibi karekod ile para çekme işlemi de yapılabilmektedir. Bunun için Halkbank mobil uygulamasının cep telefonunuza yüklenmiş olması gerekir. Karekod ile para çekebilmek için mobil bankacılık şifrenizin olduğundan emin olun. Mobil bankacılık şifreniz yoksa müşteri hizmetlerini arayarak kolay bir şekilde şifrenizi temin edebilirsiniz. 

Karta ihtiyaç duymadan Halkbank ATM’lerinden para çekme, para yatırma, kredi kartı ve fatura borcu ödeme işlemleri gerçekleştirilebilir. Aynı zamanda kredi ve kart başvurusundan, daha önce yapmış olduğunuz başvuruların takibine kadar tüm bankacılık işlemlerinizi de gerçekleştirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Halkbank Hesap No Öğrenme Nasıl Yapılır? isimli makalemiz de çok önemli detaylar içeriyor, göz atmanızı öneriyoruz.

Yorum Yapılmamış İlk Yorumu Sen Gönder

Yorum Gönder