Hata Kodu 57 Nedir? Kredi Kartı Hata Kodu 57

Hata kodu 57 çözümü, özellikle alışveriş sırasında karşımıza çıkabilecek hatalardan biridir. Kredi kartı ile yapacağınız alışveriş sırasında, POS cihazı üzerinde ve işlem reddedildikten sonra slibe yansıyan hata mesajında görebileceğiniz hatalardan birisi. Özellikle alışveriş sırasında başımıza geldiği için ve çözüm yöntemi de biraz zahmetli olduğu için dikkatli olmakta fayda var. İlk olarak bu hataya sebep olan tek bir durum var, o da kredi kartının iptal edilmesi. Bu bir işlemden dolayı değil, banka tarafından iptal edildiği anlamını taşıyor. Güvenlik amacıyla olsaydı zaten banka tarafınıza bilgi vereceği için bu durumdan haberdar olacaktınız. Fakat bu durum tam aksine habersizce başınıza gelebilir.

Kredi kartına olan borcunuzu ödemediğinizde, bankalar kredi kartını iptal edebiliyor. Elbette bunu yaparken bazı kriterlere de dikkat ediyorlar. Kredi kartı borcunuz üst üste 3 ay ödenmediğinde banka tarafından bloke ediliyor ve bu durum karşısında da bu kod ile karşı karşıya kalabiliyorsunuz. Şimdi gelelim POS cihazı hata kodu 57 çözümlerine.

POS Hata Kodu 57 Nedir?

Bu hata, özellikle kredi kartı ile alışveriş yaptığınız zaman başınıza geldiği için oldukça kritik bir önem taşıyor. Önemli bir ödeme sırasında bu hata ile karşı karşıya kalmanız durumunda, işlemin iptal olması da kaçınılmaz oluyor. Kredi kartının iptal edilmesi veya bloke olması durumunda başımıza gelen bu hatanın çözümü de anlayacağınız üzere biraz zahmetli olacaktır.

Bankalar, genelde kredi kartından yapılan işlemlerin onaylanması için provizyonda bekletiyor. Kartın çalıntı olup olmadığını anlamak veya herhangi bir güvenlik problemi ile karşı karşıya kalındığını doğrulamak amacıyla provizyonda bekletiyor. Bu problem için aynı şeyi söylemek mümkün değil. Kredi kartınız bloke olduğunda bu hatayı alacağınız için, provizyonda beklemesine gerek kalmadan işlem iptal olacaktır. Peki Kredi Kartı hata kodu 57 nasıl çözülür?

Kredi Kartı 57 Hata Kodu Nasıl Çözülür?

Bu durum halk arasında karıştırılıyor olsa da, hata kodu 57 tamamen bir kredi kartı hatasıdır ve POS cihazı ile uzaktan yakından alakası yoktur. Kredi kartı borcunuz yüzünden meydana gelen bu hatayı pos cihazına mal ederek tekrar denemeler yapmak bir şey kazandırmayacaktır. Bunu yerine, eğer borcunuz olmadığını veya ödediğinizi düşünüyorsanız işlemin hatalı olduğunu müşteri hizmetlerini arayarak bildirebilirsiniz. Bu sayede yarıda kalan işleminize devam etmeniz mümkün olacaktır.

Aynı zamanda bu hata tamamen kredi kartı blokesi ile alakalı olduğu için, bu durumu da ortadan kaldırmanız gerekiyor. Bunun için de hazırlamış olduğumuz kredi kartı bloke kaldırma isimli rehberimizi inceleyebilir ve kredi kartınızdaki hatayı ortadan kaldırabilirsiniz.

POS Cihazı Hata Kodu 057 Çözümü

POS cihazları bu hataya sebep olmuyor. Tamamen üstteki bilgilere dayanarak bu hatayı çözebilirsiniz. Bazı anlık sorunlar ve sistemlerde yaşanan problemler nedeniyle, kredi kartı sistemlerinde sorun olabiliyor. Böyle bir sorun olduğunu düşünüyorsanız da işlemi tekrar deneyebilirsiniz. Provizyon konusunda hata alıyor ve sorun yaşıyorsanız da provizyonda bekleyen işlemler isimli makalemizden yardım alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma isimli makalemiz de çok önemli detaylar içeriyor, göz atmanızı öneriyoruz.

Yorum Yapılmamış İlk Yorumu Sen Gönder

Yorum Gönder