Kredi Kartı Puanı Kullanılabilen İnternet Siteleri

Kredi kartı puanı kullanılabilen internet siteleri, kredi kartınız ile kazandığınız puanları harcamaya dönüştürebileceğiniz internet siteleridir. Kredi kartları, bildiğiniz üzere beraberinde bir çok kampanyayı da getiriyor. Bunlardan en önemlisi de harcama yaptıkça kazandığınız para puanlar. Bankalar, bu para puanlara kendi içlerinde farklı isimler verebiliyor. Elbette bu para puan imkanlarından faydalanabilmek için bankanın anlaşmalı olduğu işyerlerinden harcama yapıyor olmalısınız. Bunun için de altta size vereceğimiz listeyi kontrol edebilir, harcamalarınızı yaparken bu firmaları tercih ederek daha fazla para puan kazanmaya başlayabilirsiniz. Kredi kartı puanı geçen internet siteleri şöyle;

Bankaların para puanlara verdiği isimler;

 • World Puan
 • Bonus Puan
 • Paraf Lira
 • Chip-Para
 • Maxi Puan
 • Combo Lira
 • Card Finans

Kredi Kartı Puanı Geçen İnternet Siteleri

İnternet Siteleri Geçerli Olan Bankalar ve Kampanyalar
turna.com World, Bonus, Chip Para, Maxipuan, Paraf, Card Finans, Combo
n11.com Axess, Bonus, Card Finans, Paraf, Combo
e-bebek.com Axess, Bonus, Card Finans
teknosa.com Axess, Bonus, World
hepsiburada.com World, Bonus, Chip Para, Advantage
gittigidiyor.com Axess, Bonus, World
www.migros.com.tr Bonus, World, Chip Para
koctas.com.tr World, Maximum, Card Finans
morhipo.com Bonus
ikea.com.tr Bonus, World, Card Finans
tchibo.com.tr Card Finans
bavul.com Card Finans
724tikla.com Bonus, World

Kredi kartları, bankaların en yaygın kullanılan kredili ürünlerinden biridir. Bu ürünleri kullanırken, bir çok kampanyaya da otomatik olarak dahil olmuş olursunuz. Haberiniz dahi yokken, yaptığınız harcamalardan para puan biriktirir ve daha sonra bunları harcayabilirsiniz. Bir çok banka aynı uygulamayı yapıyor olsa da, her bankanın kampanya politikaları farklı olduğundan kullanım şekilleri de birbirinden farklı olabiliyor. Genel olarak kazanılan puan miktarları ise aynı kabul ediliyor.

Ayrıca kredi kartı puanı kazanırken ve kullanırken de dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. Örneğin anlaşmalı olmayan yerlerden yaptığınız alışverişlerden puan kazanma ihtimaliniz yok. Bu işletmelerden puan kazanamayacağınız gibi, harcamalarınızı da bu işletmelerde yapamıyorsunuz. Onun için işletmelerin anlaşmalı noktalar olması şart.

Kredi Kartı Puan Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Kredi kartlarının bazıları kampanya ve bulundurduğu özelliğe göre puan kazandırır.
 • Bu puanlar daha sonra üyeişyerlerinde harcanabilir.
 • İşletmelerden yapılan alışverişlerde sadece puan değil, mil de kazanabilirsiniz.
 • Mil kazanabilmek için kredi kartının mil özellikli olması şarttır.
 • Daha sonra kazanılan puanlar ilgili işletmelerde harcanabilir.
 • Mil puanlarının uçak biletinde kullanılması daha kazançlı bir sonuç elde ettirir.

Bonus Puan Kullanılan Siteler (Garanti Bonus)

Türkiye’nin kullanıcılarına en çok avantaj sağlayan bankalarından biri olan Garanti Bankası, kredi kartı seçeneklerinden biri olan Bonus kart ile harcadıkça kazandırıyor. Garanti Bonus kart ile yapılan harcamalarda harcanan tutar ile doğru orantılı olarak Bonus puan kazanmak mümkün. Alışverişlerde Bonus puan kazanabilmek için alışveriş yapılan iş yeri veya internet sitesinin Garanti Bankası ile anlaşmalı yerlerden olması gerekiyor.

Garanti Bankası Bonus kartı, hem anlaşmalı iş yerlerinden hem de anlaşmalı internet sitelerinden yapılan alışverişlerde ödemeler Bonus puan ile yapılabiliyor. Garanti Bankası, müşterilerine kolaylık sağlaması ve daha fazla puan biriktirmesi amacı ile hemen hemen her işyeri ve site ile anlaşma sağlamış durumda. Siz de bu sitelerden harcama yaparak puan kazanabilirsiniz.

Biriken Bonus ve kredi kartı puanı kullanılabilen internet siteleri;

 • turna.com
 • n11.com
 • e-bebek.com
 • teknosa.com
 • hepsiburada.com
 • gittigidiyor.com

Alışverişlerde Bonus Puan Kullanılan Siteler

Garanti Bankası’nın anlaşma sağladığı internet sitelerinden yapacağınız alışverişlerde biriken Bonus puanlarınızı kullanabilir, ödemenizi bedavaya getirebilirsiniz. Bunun için kredi kartınızda yeterli miktarda Bonus puan olması gerekmektedir.

Kartınızdaki mevcut Bonus puan miktarını, Garanti BBVA internet sitesi ve 444 0 333 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak Bonus numarası ve kart şifresi ile kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Ayrıca bu iletişim kanallarından kartınızla ilgili diğer tüm bilgilere de ulaşabilirsiniz.

Bonus Puanlar Taksitli Kullanılabilir mi?

Ödemelerde taksit seçenekleri, Bonus puan ile yapılan ödemelerde de geçerlidir. Ancak alışveriş yapılan internet sitesinin puanlarla yapılan ödemelerde taksit imkanına izin veren bir site olması gerekir. Alışveriş yapılan internet sitesinin ödeme seçenekleri içerisinde Bonus puanı taksitlendirme seçeneği yer alıyorsa ödemenizi taksitlendirerek gerçekleştirebilirsiniz.

Dilerseniz ödemelerinizi taksitli olarak yapmak istediğinizde banka veya internet sitelerinin yaptığı kredi kartı kampanyalarından faydalanabilirsiniz. Çoğu banka, büyük e ticaret siteleri ile anlaşma yaparak alışverişlerinizi taksitlendirmeniz için avantajlı teklifler sunabiliyor. Bu teklifler karşısında yapabileceğiniz işlemleri ve tüm detaylarını da kampanya şartları altında görebiliyorsunuz.

Bonus Puanla Yapılan Ödemelerde Limit Bulunur mu?

İnternet sitelerinin ödeme seçenekleri farklılık göstermektedir. Bu sebeple genelleme yapmak mümkün değildir. Ancak Garanti Bankası Bonus kart puanlarının kullanımı ile ilgili herhangi bir limit sınırlaması getirmemiştir. Biriken Bonus puanların tamamı isteğe bağlı tek alışverişte harcanabilirken dilenirse puanların sadece bir kısmı da kullanılabilir. Bu konuda alışveriş yapılacak internet sitesinin ödeme seçenekleri incelenmelidir. Kredi kartı puanı kullanılabilen internet siteleri listesinin tamamı güncel olup, paylaştığımız siteleri kullanarak puan da kazanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan E-Devlet Şifresi Başkasının Eline Geçerse Ne Olur?  isimli makalemiz de çok önemli detaylar içeriyor, göz atmanızı öneriyoruz.

Yorum Yapılmamış İlk Yorumu Sen Gönder

Yorum Gönder