MoneyGram Hangi Bankalarda Var? (Anlaşmalı Bankalar)

MoneyGram hangi bankalarda var? Yurt dışına para transferi yapmak istiyorsanız, Türk bankalarını kullanarak MoneyGram uygulaması aracılığı ile rahatlıkla işlem yapabiliyorsunuz. MoneyGram, özellikle Avrupa ülkelerinde oldukça yaygın kullanıldığı için, Türkiye’den yurt dışına para transferi yaparken çok sık tercih edilen uygulamaların başında geliyor. Tabiki para transferi yapmak istiyorsanız da bunu sadece MoneyGram anlaşmalı bankalar aracılığı ile yapabiliyorsunuz. Bu bankalar için hazırladığımız özel liste altta yer alıyor.

MoneyGram Anlaşmalı Bankalar Hangileridir?

MoneyGram, yurt dışına yani Avrupa ülkelerine para transferi yapmak için kullanılan hizmetlerden birisi. Özellikle Avrupa ülkelerinde yaygın olması ve vatandaşlar tarafından yoğun olarak kullanılması sebebiyle de, Türkiye’den Avrupa’ya para transferi yaparken en çok tercih edilen uygulamaların başında geliyor.

Türkiye’den Almanya’daki bir akrabanıza, eşinize, dostunuza para transferi yapmak istediğinizde bankalar ilk tercihiniz olacaktır. Bankaya başvurduğunuzda, daha çok kişinin parayı nasıl alacağı önem kazanıyor. Yani siz nereden gönderirseniz gönderin, karşı tarafın bu parayı çekebileceği yerler kısıtlı. Bunun için de daha çok yurt dışında yaygın olan sistemlerden biri olan MoneyGram tercih edilmelidir.

Zaten banka çalışanları da bu gibi durumlarda parayı nasıl göndereceğinizi bilmiyorsanız gerekli yönlendirmeleri yapacaktır. MoneyGram ile anlaşmalı olan bankaların genelde tabelalarında bu logoyu görmek mümkün oluyor. Aynı şekilde ATM’lerinde de MoneyGram yazısı olan bankaları kullanabiliyorsunuz. Peki MoneyGram hangi bankalarda var?

MoneyGram Hangi Bankalarda Var?

MoneyGram, Türkiye’de yaygın bir acente ağına sahip değildir. Şimdilik kısıtlı bankalardan transfer yapabildiğiniz için özellikle bu bankaları kullanmaya özen göstermelisiniz. Zaten para transferi yaparken bankanın müşterisi olmanıza gerek olmadığından, rahatlıkla hangi banka olursa olsun kullanmaya başlayabilirsiniz.

Hangi bankalarda MoneyGram var?

  • DenizBank
  • Kuveytturk

Sadece bankalarda da değil, diğer bazı noktalarda da MoneyGram kullanılabiliyor. Bu acentelerin tamamını kullanaran yurt dışına para transferi yapabiliyorsunuz.

  • Migros
  • GönderAl
  • N Kolay Ödeme Merkezleri

MoneyGram Nasıl Kullanılır, Şartlar Neler?

MoneyGram kullanmak için banka hesabınızın olmasına gerek yok. Elbette üstte verdiğimiz bankalarda hesabınızın olması avantajınıza olacaktır. Çünkü hem mobil uygulama, hem de internet bankacılığını kullanarak banka şubesine gitmenize gerek kalmadan para transferi yapabilecek duruma geleceksiniz.

Aynı zamanda müşteri olmanıza gerek olmadığı gibi, ilave şart da istemiyorlar. 18 yaşını doldurmuş tüm vatandaşlarımız MoneyGram ile para gönderebiliyorlar.

MoneyGram Hangi Bankalarda Var?

MoneyGram ile anlaşması olan bankaları kullanarak hiç vakit kaybetmeden yurt dışına para transferi yapabiliyorsunuz. Bu bankalar, aynı zamanda ATM’ler ile de hizmet veriyor. Hem Kuveytturk, hem de Denizbank’a ait ATM’leri kullanarak moneygram işlemlerinizi kartsız olarak da halledebiliyorsunuz. Böylece şubeye dahi gitmenize gerek kalmıyor.

https://moneygram.com.tr

MoneyGram Ücretleri (Komisyon)

Transfer Tutarı TL cinsi komisyon USD cinsi komisyon
100 TL’ye kadar 14 USD 28 TL
200 TL’ye kadar 19 USD 28 TL
300 TL’ye kadar 29 USD 40 TL
400 TL’ye kadar 34 USD 40 TL
500 TL’ye kadar 44 USD 55 TL

Aynı zamanda yurt içinde ve yurt dışında para gönderme konusunda bir çok yöntemden bahsettiğimiz, banka olmadan da para gönderme taktiklerini anlattığımız bankasız para gönderme isimli makalemizi okuyabilirsiniz. Yine bu sisteme benzer bir para transferi yöntemi arıyorsanız Western Union anlaşmalı bankalar listesine bakabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Sodexo Nakite Çevirme, Sodexo Bozdurma Yöntemleri isimli makalemiz de çok önemli detaylar içeriyor, göz atmanızı öneriyoruz.

Yorum Yapılmamış İlk Yorumu Sen Gönder

Yorum Gönder