Multinet Paraya Çevirme, Multinet Nakite Çevirme

Multinet paraya çevirme, yemek kartındaki limitin tamamını veya bir kısmını nakit paraya çevirme yöntemi olarak karşımıza çıkıyor. Bazı iş yerleri, çalışanlarına ilave destekler sunmak adına yemek masraflarını üstlenebiliyor. Yemek masrafını üstlenen işletmeler ise nakit ödemeler yapmak yerine, çalışanlarına bir kart veya çek vererek yiyecek alışverişlerini bu kartlar ile yapmalarını sağlıyor. Multinet de en yaygın kullanılan yemek kartlarından birisi olarak karşımıza çıkıyor ve en çok kullanılanlar arasında da yer alıyor. Bu kartlar ile sadece yemek değil, bir çok sektörde alışveriş yapabiliyorsunuz.

Multinet nakite çevirme, eskiden zor kabul edilse de artık harcama yapabileceğiniz sektörlerin artması ile birlikte oldukça kolay bir hâl aldı. Gıda, tekstil, yemek, market, akaryakıt, konaklama ve kiralama gibi bir çok sektörde kullanılabilen bu kartlar, hizmeti sağlayan iş yeri tarafından ilave özellikler ile sunulabiliyor. Bu sektörler de yine iş yerleri tarafından kısıtlanabiliyor.

Multinet Paraya Çevirme Nasıl Yapılır?

Multinet yemek kartını paraya çevirmek istiyorsanız, bunu yapabileceğiniz işletmeler oldukça kısıtlıdır. Nasıl yapılır konusuna değinmek gerekirse de herhangi bir zorluğu bulunmuyor. Normal bir işletmeden alışverişinizi nasıl yapıyorsanız, aynı şekilde alışveriş yaparak karşılığında nakit ödeme alacaksınız. Durum böyle olduğu için de, hızlı sonuç alabilmek için ilk olarak tanıdık veya sürekli alışveriş yaptığınız sizi tanıyan işletmelerden bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Multinet kırdırma olarak da adlandırılan bu işlem, aynı karttan nakit çekim yapar gibi değil de, daha çok alışveriş yaparak nakite çevirme olarak karşımıza çıkıyor. Bu gibi işlemler yapabileceğiniz ve yine alışverişlerinizde kullanabileceğiniz multinet geçen bazı sektörler şöyle;

  • Gıda
  • Yemek
  • Market
  • Akaryakıt
  • Konaklama
  • Kiralama
  • Tekstil

Üstteki gibi bazı sektörlerde multinet kartınızı kullanmanız mümkün. Tabiki bu kartları kullanabilmek için de işletmelerin üye işyeri olması gerekiyor. Üye işyeri olan tüm firmaları görmek için de multinet mobil uygulaması veya internet sitesini kullanabilirsiniz.

Multinet Nakite Çevirme Güvenilir Midir?

Bu işlemler oldukça güvenilirdir. Bir yerden alışveriş yaparken de bu gibi bir işlem yapıp yapmadıklarını sorabilir, karşılığında çekim yaparak nakit ödeme alabilirsiniz. Bu sistemin firma tarafından yasaklı olup olmadığı ise tartışma konusudur. İnternet sitesinde yer alan bilgileri incelediğimizde bu konu ile alakalı herhangi bir bilgiye ulaşamadık.

Multinet yemek kartlarında aktif edilen online ödeme ve QR kod ile ödeme özellikleri, internet üzerinden dolandırıcılıkları arttırdı. İnternette tanımadığınız kişiler sizden multineti paraya çevirme vaadiyle ödeme talep ederse kesinlikle inanmamalı ve kart bilgilerinizi paylaşmamalısınız.

Multineti Paraya Çeviren Yerler

Multineti paraya çeviren yerler, daha çok küçük esnaflar olarak karşımıza çıkıyor. Multinet geçen büyük marketler kullanılarak bu işlemi yapmanız mümkün değil. Bu firmalar kurumsal oldukları için bu teklifinizi muhtemelen reddedecektir.

Multinet Paraya Çevirme 2020

Multinet paraya çevirme yöntemlerinin hangisinin güvenilir, hangisinin güvenli olmadığını bir üst bölümde anlattık. Tüm bu bilgilere dikkat ederek sorunsuz bir şekilde kartınızı nakite çevirebilirsiniz. Hatta bir kez çevirdiğiniz yer ile görüşerek her ay düzenli nakite çevirme işlemi de yapabilirsiniz.

Elbette bu işlemi yapan kişiler bazı komisyonlar da talep edecektir. En az %6 civarında komisyon talep ettikleri gibi, bazı yerler %20’ye kadar komisyon isteyebiliyor. Bunun önüne geçmek için de araştırma yapmalı, en uygun komisyonu teklif eden ile görüşmelisiniz.

Diğer yemek kartları hakkında bilgi almak için:

Bir önceki yazımız olan Bankacı Nasıl Olunur? Hangi Bölümü Okumak Gerekiyor? isimli makalemiz de çok önemli detaylar içeriyor, göz atmanızı öneriyoruz.

Yorum Yapılmamış İlk Yorumu Sen Gönder

Yorum Gönder