Peşinatsız Senetle Araba Satan Galeriler (Anında Teslim!)

Peşinatsız senetle araba, 2020 yılında iyice popüler hale gelmiş ve bir çok kişi tarafından aratılan sorguların başında geliyor. Peşinat olmadan, banka kredisi olmadan ve herhangi bir kredi notu bilgisi istenmeden araba sahibi olabileceğinizi biliyor muydunuz? Evet, hem peşinatsız, hem de banka olmadan aylık taksitlerle, elden ödemeler yaparak araba satın alabilirsiniz. Bunun için bir çok firma olduğu gibi, bir çok galeri de bu firmalar ile anlaşma yaparak senetle araba satışı yapabiliyor. Önemli olan şeylerden birisi en güvenilir firmayı seçmek ve firmadan araba satın almadan önce firmayı detaylı olarak araştırmak. Yapacağınız araştırmalar sonucunda ilgili firmalar hakkında internet üzerinde de bir çok bilgiye ulaşabilirsiniz. Şimdi peşinat olmadan senetle araba veren yerler ve galeriler hakkında bilgileri sizlere sunacağız.

Peşinatsız Senetle Araba

İlk olarak, peşinatsız senetle araba yöntemi nedir, ne değildir inceleyelim. Böylece kafanızdaki soru işaretlerine de son vererek, nasıl bir sisteme dahil olacağınızı da detaylı olarak öğrenmiş olacaksınız. Eğer araba satın almak istiyorsanız ve internet üzerinden de ilanları takip ediyorsanız, bir çok galeri firmasının “senet yapılır” tarzında açıklamalar yazdığını görebilirsiniz.

Bu galerilerin kimisi kendi bünyesinde senet yapıyor olsa da, kimisi de büyük firmalar ile olan anlaşmalarını kullanarak bu işlemleri yapabiliyor. Eğer bir galeri, kendi bünyesinde senet yapıyorsa satın alacağınız araç için bir peşinat alacağını söylemek mümkün olacaktır. Hatta peşinat kısmını daha yüksek tutup, düşük bir kısmını senetle az bir vade seçeneğine bölecektir. Eğer siz peşinat ödemeden araç satın almak istiyorsanız daha çok büyük firmaları tercih edebilirsiniz. Bunlardan en yaygın ve son dönemlerde popüler olanı bildiğiniz üzere Wowwo’dur.

Wowwo Peşinatsız Araba Veriyor Mu?

Wowwo’nun bir çok ödeme seçeneği bulunuyor. Bu ödeme seçeneklerinden size en uygun olanını yetkili satış danışmanları ile birlikte seçebiliyorsunuz. İsterseniz peşinat ödeyerek taksitlerin düşmesini sağlayabiliyor, peşinat ödeme gücünüz yoksa daha yüksek taksitler ödeyerek peşinatsız elden taksitle araba sahibi olabiliyorsunuz. Günümüzde aylık araba kiralarının bile en düşük 1.500 TL’den başladığını düşünürsek, nereden bakarsanız bakın mantıklı bir sistem gibi görünüyor.

Elbette bu firma ile herhangi bir bağımız bulunmadığı için, yönlendirme yapamıyoruz. Onun için de araç almaya karar verdikten sonra mutlaka firmayı araştırmalı, internet üzerinde yer alan şikayetleri okumalı ve size uygun gelmiyorsa çalışmamalısınız. Bu bir tavsiye yazısı değildir.

Peşinatsız Senetle Araba Satan Galeriler

Eğer araç satın alma aşamasına gelmiş fakat satın alacak bir galeri bulamıyorsanız önünüzde bir çok seçenek var. İnternet üzerindeki bir çok ilan sitesini kullanabilir, Wowwo sistemini tercih edebilir, şehrinizde bulunan galericiler ile görüşerek elden taksitle satış yaptıklarını öğrenebilirsiniz.

Peşinatsız senetle araba satan yerler;

 • Wowwo
 • Birarabam
 • Eminoto
 • Fuzuloto
 • Sahibinden.com ilanları

Üstteki seçenekleri tercih ederek arayışınıza yön verebilirsiniz. Sahibinden.com üzerinden yapacağınız araştırmalarda, arama bölümüne “senetle araba” gibi arama terimleri kullanarak ilgili sayfalara yönlenebilirsiniz. Burada senetli araba satışı yapan tüm galerilere ulaşabilirsiniz.

Peşinatsız Araba Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Her yöntemde olduğu gibi, peşinatsız araba alırken de dikkat etmeniz gereken bir çok nokta bulunuyor. Bir bankadan kredi çekerken bile bu kredinin faiz oranını, aylık taksitlerini, toplam geri ödemesini ve bir çok seçeneğini detaylı olarak öğrenmelisiniz. Bu bilinçli bir tüketici olduğunuzu gösterecek ve ilerde problem yaşamanıza engel olacaktır. Aynı bu yöntemde de başınıza gelebilecek hadiselerin önüne geçmek için iyice araştırmalısınız. Firma hakkında bir bilginiz yoksa, internetten araştırmalısınız.

Kişisel bilgilerini saklayan, adres ve telefon bilgileri vermeyen ve sadece sanaldan görüşme yapan kişilerden uzak durmalısınız. Araba satış işlemi gerçekleşmeden asla ödeme yapmamalı, ön ödeme isteyen kişilerden kesinlikle uzak durmalısınız. Peşinatsız senetle araba almanın riskleri olduğu gibi, iyi yönleri de vardır. Risk içeren kısımlar tamamen sizin dikkatinize bağlıdır.

Dikkat: Senetle araba satın almak istediğinizde size ulaşıp ön ödeme isteyen, para göndermenizi isteyen kişilerden uzak durmalısınız! Bu çok bilinen bir dolandırıcılık yöntemi olduğundan, güvenmediğiniz kimse ile parasal ilişkiye girmemelisiniz.

Wowwo Peşinatsız Senetle Araba

Wowwo, uzun zamandır hizmet veren fakat yeni yeni duyulmaya başlayan firmalardan birisi. Wowwo, bir Yeşil Holding iştiraki olup bu holding bünyesinde hizmet vermektedir. Senetle araba almak istediğinizde sizin adınıza bir başvuru oluşturulu ve banka siciliniz kontrol edilir.

Korkacak bir şey yok! Banka siciliniz kötü olsa da, kredi notunuz düşük olsa da Wowwo’dan senetle araba alabiliyorsunuz. Çünkü Wowwo, kredi notunuzun düşük olması durumunda sizi geri çevirmek yerine, yüksek olan kişilerden daha fazla faiz oranı uygulayarak size kredi imkanı sağlıyor.

Wowwo’dan araba alırken istenen evraklar;

 • İkametgah belgesi
 • Adınıza kayıtlı fatura
 • Kimlik belgesi
 • Ehliyet (üzerinde TC yazmalı – kimlik yoksa)
 • Sabıka kaydı

Bu evraklar, başvurusu sırasında duruma göre talep edilen evraklardan. Bu evrakların istenip istenmeyeceğini de yine Wowwo ile görüşerek öğrenebilirsiniz.

Wowwo Müşteri Hizmetleri

Wowwo müşteri hizmetleri, 7 gün 24 saat boyunca hizmet veren, herhangi bir sorunda her türlü yardımcı olan bir çağrı merkezinden oluşur. Eğer Wowwo hakkında merak ettiğiniz veya aklınıza takılan herhangi bir şey varsa, 0212 709 8182 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak istediğiniz soruyu sorabilirsiniz.

Senetle Alınan Arabada Rehin Olur Mu?

Evet, aynı banka kredilerinde olduğu gibi ilgili firmalar senetle araba satışından sonra arabaya rehin koyar. Senet taksitleri bitene kadar araç üzerinde rehin olur ve ödemeler bittikten sonra talebiniz üzerine araç üstündeki rehin kaldırılır.

Senetle Araba Satan Galeriler

Yine 2019 yılından sonra ve özellikle de 2020 yılında oldukça popüler hale gelmiş, hemen hemen her köşe başında gördüğümüz ve televizyonda da sık sık reklamları dönen bir çok firma bulunuyor. Bu firmaların reklamları genelde peşinatsız ev sahibi olmak, peşinatsız araba almak gibi şeyler olabiliyor. Bu firmalardan bazıları;

Bu firmalar, daha çok katılım bedeli ödeyerek, belirli bir gruba dahil olarak ev veya araba satın alabileceğiniz firmalar. Çok düşük aylık taksitlerle araba ve ev satın alabileceğiniz gibi, dosya masrafı haricinde peşinat ödemenize de gerek kalmıyor. Eğer bu firmalar hakkında da bilgi almak istiyorsanız resmi internet sitelerini kullanabilirsiniz.

Bu firmalarla da herhangi bir bağımız olmadığını hatırlatır, alışveriş yapmadan önce mutlaka araştırmanızı tavsiye ederiz.

Bir önceki yazımız olan Arabanın Tamamına Kredi Veren Bankalar (Anında Onay) isimli makalemiz de çok önemli detaylar içeriyor, göz atmanızı öneriyoruz.

1 Yorum

 1. Mustafa Mert Örgün Şub 18, 2020

Yorum Gönder