PTT Kart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

PTT kart bakiye sorgulama işlemi, teknolojinin de gelişmesiyle birlikte oldukça kolay bir hal almış durumda. Artık tıpkı bir banka gibi hizmet vermeye başlayan PTT Bank kuruluşumuz da, internet bankacılığı ve mobil uygulama gibi bir çok yeniliği vatandaşlarımıza sunmaya başladı. Eğer siz de PTT bank müşterisi iseniz, rahatlıkla internet bankacılığını kullanabilir ve dakikalar içinde istediğiniz tüm sorgulama işlemlerini yapabilirsiniz. Eğer yaptığınız işlemlerin internet bankacılığına açık olmadığını düşünüyorsanız da müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek yardım alabilirsiniz. Aynı zamanda PTT müşterisi olmak istiyorsanız da PTT Bank hesap açma isimli yazımızdan yardım alabilirsiniz!

PTT Kart Bakiye Sorgulama

Kurulduğu günden beri posta, telefon ve telgraf hizmeti sunan PTT, artık bankacılık ve mobil iletişim hizmetleri de sunuyor. Uygun ücretlendirme tarifesi ile ön plana çıkan kurum giderek daha çok kişi tarafından da tercih ediliyor. Siz de para hesabıma yatmış mı diye merak edenlerdenseniz PTT kart bakiye sorgulama yöntemi ile sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

PTT şubelerinden artık mektup göndermek dışında kargo yollanabiliyor ve fatura ödenebiliyor. Ancak hizmetler sadece bunlarla da sınırlı değil. PTT şubelerine giderek kredi kartı borcu ödeyebilir, havale ve EFT yapabilirsiniz. Herhangi bir bankadan hesap açtırdığınızda nasıl banka ve kredi kartınız oluyorsa, PTT de müşterilerine PTT kart sunmaktadır. Birkaç farklı yöntem ile bu kart için PTT kart hesap bakiyesi sorgulama işlemi yapmak mümkündür.

PTT Troy Kart Bakiye Öğrenme

Hesap bakiyesini öğrenmek hem bütçenizi daha iyi planlamak hem de harcamalarınızı kontrol etmek açısından önemlidir. Üstüne üstlük bir de işletme sahibiyseniz harcamalar, gelirler, ödemeler birbirine tamamen karışabilir. PTT Bank’ta bireysel ya da ticari hesabınız varsa hesap bakiyesi sorgulama işlemini banka tarafından sunulan tüm kanallar aracılığıyla yapabilirsiniz. Bu şekilde her harcamalarınızın kontrolünü sağlayabilir hem de mevcut hesap limitinizi görüntüleyebilirsiniz.

Dünya çapında ödeme yöntemi olarak iki ana firma bulunmaktadır: Visa ve Mastercard. Banka ya da kredi kartlarının sağ alt köşesine baktığınızda çoğunlukla bu iki firmadan birinin logosunu görürsünüz. Troy ise Türkiye’de geliştirilmiş bir markadır. Sağladığı teknoloji sayesinde para çekme ve ödeme yapma gibi işlemleri yapmanıza olanak tanır. Troy logolu kartlar Türkiye’de 18 farklı banka tarafından verilmektedir. PTT Bank da bunlardan bir tanesidir.

Alışverişlerinizde POS cihazlarında kullanabileceğiniz ve ATM’den para yatırıp çekebileceğiniz Troy kart ile bakiye öğrenmek de bir o kadar kolaydır. Ayrıca kartınızın arka yüzünde Discover-Diners-Pulse logoları bulunuyorsa bu, kartın tüm dünyada kullanılabileceği anlamına gelir. PTT Troy kart bakiye öğrenme işlemi son derece kolaydır. Birden fazla yöntem arasından istediğinizi seçerek bakiyenizi sorgulayabilirsiniz.

PTT Bank Hesap Bakiyesi Sorgulama

Herhangi bir PTT şubesine giderek hesabınızda ne kadar nakit olduğunu, güncel borcunuzu ya da aylık harcama detaylarınızı sorgulatabilirsiniz. Dilerseniz geriye dönük olarak hesap özeti alarak daha ayrıntılı işlem geçmişini de görebilirsiniz. PTT Bank hesap bakiyesi sorgulama işlemi banka aracılığıyla yapılabileceği gibi online kanallar ve ATM aracılığıyla da yapılabilmektedir. Eğer vaktiniz çok fazlaysa ya da PTT Bank yolunuzun üstündeyse bankaya uğrayabilirsiniz.

Vaktinizin kısıtlı olduğu ya da bankaya gitmenin zor geldiği durumlarda online PTT kart bakiye sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu yöntem, PTT Bank şubelerinde mesai saatleri dışında işlem yapmak mümkün olmadığı için ayrıca çok daha pratik ve kullanışlıdır. PTT’nin resmi internet sitesine girerek online işlemler bölümüne tıklayıp finansal işlemlerinizin kontrolünü sağlayabilirsiniz. İnternet bankacılığı sayesinde 7/24 sorgulama yapmanız mümkündür.

PTT Kart Bakiye Sorgulama

Dilerseniz PTT kart bakiye sorgulama işlemi için telefon bankacılığını da tercih edebilirsiniz. ALO PTT hattı üzerinden müşteri hizmetlerine bağlanarak istediğiniz sorgulamaya yaptırabilirsiniz. PTT çağrı merkezi için 444 1 788 numaralı telefonu tuşlamanız yeterlidir. Numarayı çevirdikten sonra kart işlemleri için 1’i ve sonrasında 2’yi tuşlamanız gerekmektedir. Karşınıza çıkan menüden müşteri numarası ve şifre girerek sorgulama yapabilirsiniz.

İşitme ve konuşma engelli kişiler de PTT Bank bakiye sorgulama hizmetinden yararlanabilirler. Bu kişiler 0850 222 1 788 numarasını arayıp görüntülü çağrı merkezi aracılığıyla işlem yapabilirler. Bu menüden PTT Bank hesap bakiyesi sorgulama işlemi de yapılmaktadır. Engellilere özel olarak sunulan bu hizmet diğer müşterilerin kullanımına kapalıdır.

Telefondan Hesap Bakiyemi Öğrenebilir Miyim?

Elbette PTT müşteri hizmetleri numarası olan 0850 222 1 788 çağrı merkezini arayarak da tüm sorgulama ve bilgi edinme işlemlerinizi yapabilirsiniz. PTT müşteri hizmetlerini ararken, bankada kayıtlı olan cep telefonu numaranızı kullanmanız hesabınız için işlem yapmanızı daha da kolaylaştıracaktır. Aynı zamanda müşteri temsilcisine bağlanmakta problem yaşıyorsanız, PTT müşteri hizmetleri direk bağlanma isimli makalemize göz atarak, vakit kaybetmeden bağlanma işlemlerini öğrenebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Maaş Hesabı Nasıl Açılır? (Maaş Hesabı Açma) isimli makalemiz de çok önemli detaylar içeriyor, göz atmanızı öneriyoruz.

Yorum Yapılmamış İlk Yorumu Sen Gönder

Yorum Gönder