PTT Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma (PTT Bank)

PTT müşteri hizmetleri direk bağlanma, son zamanlarda çok merak edilen konuların arasında yer alıyor. Kurum, işletme veya şirket farketmeksizin; müşteri hizmetlerine bağlanma işlemlerinin oldukça zor olduğunu kabul etmek gerekiyor. Banka veya hizmet kuruluşları, müşteri memnuniyetini üst düzeyde tutmak için sesli yanıt sistemine geçiş yapmış olsa da, müşteriler bu durumdan pek de memnun değil. Sesli yanıt sistemleri aslında işlemleri daha kolay halletmemiz için yardımcı oluyor olsa da, müşteri hizmetleri ile birebir görüşme yapmamızı gerektiren konulardan başımıza iş açabiliyor. Bir türlü bu sistemi geçemiyor ve aslında işlemlerimizin de aksaması söz konusu oluyor. Biz de bu yazımız ile çeşitli yöntemler ile PTT bank müşteri hizmetlerine direkt bağlanma yöntemlerini anlatacağız.

PTT Müşteri Hizmetleri Numarası Direkt Bağlanma

PTT bank müşteri temsilcisine direk bağlanma işlemi, özellikle PTT müşterisi olmayan kişiler tarafından da merak ediliyor. PTT müşterisi olan vatandaşlar, çoğu işlemlerini internet bankacılığı ile halledebildiği için, müşteri hizmetlerini aramak gibi ihtiyaçları çok nadir ortaya çıkıyor. Bunun için müşteri olmayan kişiler de, kayıtlı olmayan bir cep telefonu ile arama yaptığında zorluk çekebiliyor. İlk olarak doğru numarayı aradığınızdan emin olmakta fayda var. 444’lü numara yerine, 0850 222 1788 numaralı çağrı merkezini aramanız daha makul olacak.

 • PTT Müşteri Hizmetleri Numarası
 • 0850 222 1 788 (İşitme engelliler için görüntülü görüşme imkanı)
 • 444 1 788

Müşteri hizmetleri numarası, eskiden 444  olarak hizmet veriyor olsa da güncellenmiş hali 0850 alan kodu ile başlıyor. Güncel olan numarayı aramak, temsilciye bağlanma şansınızı arttıracaktır. Neden diyecek olursanız, 444 üzerinden yapılan aramalar beklemeye alınarak işlem sırasına göre yine 0850’li çağrı merkezi için beklemeye alınıyor.

PTT Bank Müşteri Hizmetleri Direkt Bağlanma

PTT Bank müşteri hizmetlerine direkt bağlanmak için yapmanız gereken işlemlerin başında, bankaya kayıtlı olan cep telefonu numaranız ile arama yapmak geliyor. Bu sayede, kendinizi tanıtmak için uğraşmayacak ve doğrudan ne için aradığınızı söyleyerek temsilciye bağlanma ihtimaliniz artacak. Güncel durumlar da ele alındığında, çağrı merkezindeki bekleme sürelerinin işlem yoğunluğu sebebiyle arttığını hatırlatmakta fayda var. PTT müşteri temsilcisine direkt bağlanmak için yapmanız gerekenler şöyle;

 • 0850 222 1 788 veya 444 1 788 numaraları çağrı merkezi aranır,
 • Eğer tuşlamanızı istediği kişisel bilgi varsa tuşlanır ve beklenir,
 • Menü dinlenir, menüde ödeme ile alakalı bir bölüm tuşlanır,
 • Ödeme ekranı online olmadığından, müşteri temsilcisine aktarılacaksınız.

Bankalar ve PTT gibi kuruluşlar, kurum ödemelerini sesli yanıt sistemi ile otomatik yapamıyor. Durum böyle olunca da, siz ödeme ekranı seçtiğinizde sizi temsilciye aktarıyor ve işlemin temsilci ile yapılmasına yardımcı oluyor. Ne için bağlandığınız önemli olmadığı gibi, temsilci bağlandığında istediğiniz herhangi bir konu için işlem yapabilirsiniz.

PTT Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma

PTT müşteri hizmetleri direk bağlanma işlemlerini anladıysanız, şimdi müşteri hizmetleri ile hangi işlemleri yapabileceğinize bir göz atalım. Artık bankalar, daha çok dijital kanallar üzerinden hizmet vermeye başladığı için, aktif kanallar üzerinden bir çok işlemi halledebiliyorsunuz. Kredi ve kart başvurusundan, tüm sorgulama işlemlerini müşteri hizmetleri numaralarından yapabiliyorsunuz. PTT müşteri hizmetleri ile yapabileceğiniz bazı işlemler ise şöyle;

 • Hesap bilgileri görüntüleme
 • Hesap hareketlerini görme ve talep etme
 • Kart hareketleri
 • Kart güvenlik işlemleri
 • Yeni kart talebi ve kart başvurusu
 • Mevcut başvuru takibi
 • PTT hesap açma başvurusu
 • PTT kart bakiyesi sorgulama

Bir önceki yazımız olan PTT Kart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır? isimli makalemiz de çok önemli detaylar içeriyor, göz atmanızı öneriyoruz.

Yorum Yapılmamış İlk Yorumu Sen Gönder

Yorum Gönder