Setcard Nakite Çevirme, Setcard Nakite Çeviren Yerler

SETCARD nakite çevirme, yemek kartını kullanan vatandaşlar tarafından sık sık aranıyor. İş yerleri, bünyesinde çalıştırdığı elemanlara ilave hizmetler ve kolaylıklar sunarak bazı masraflarını karşılayabiliyor. Bunlardan birisi de bildiğiniz üzere yeme içme masrafları. Firmalar, yemek masraflarını karşılarken çalışanlarına nakit ödeme yapmak yerine, Setcard gibi yemek kartlarını sunuyor. Firmalar, hangi yemek kartı seçeceğine kendi karar veriyor ve hangi kart ile anlaşmalı ise sizlerde bu kartı kullanmak durumunda kalıyorsunuz.

Setcard paraya çeviren yerler 2020 yılında da aynı şekilde kolaylıkla bulabileceğiniz firmalar arasında yer alıyor. Bu firmalar, yine Setcard kullanımı yapabileceğiniz sektörler olarak kabul ediliyor. Eskiden bu kartlar marketlerde bile geçmiyorken, artık bir çok sektörde kullanılabiliyor.

Setcard Nakite Çevirme Nasıl Yapılır?

Setcard bozdurma, bir diğer adıyla da Setcard paraya çevirme olarak karşımıza çıkıyor. Herkes bu işlemlere farklı farklı isimler veriyor olsa da aslında mantık aynıdır. Kredi kartları gibi bir kullanım özelliği olmadığı için, yemek kartlarını nakite çevirmek istiyorsanız bir yerden alışveriş yapıp karşılığında nakit ödeme alacağınızı bilmelisiniz.

Setcard nakde çevirme nasıl yapılır diyorsanız, bunun haricinde başka bir yöntem daha bulunmuyor. Çünkü Setcard sadece üye işyerleri tarafından kullanılabilir bir kart olarak karşımıza çıkıyor. Bunun haricinde normal bir pos cihazı üzerinden kullanım yapamayacağınız için, setcard geçen yerleri bulmanız gerekiyor.

Setcard kullanabileceğiniz bazı sektörler;

  • Gıda
  • Yemek
  • Ulaşım
  • Tekstil
  • Akaryakıt
  • Konaklama
  • Kiralama

Olarak karşımıza çıkan sektörlerin tamamı veya bazılarında Set kart kullanımı yapmak mümkün. Tabiki bu sektörlerden harcama yaparken de onların üye işyeri olup olmadıklarına dikkat etmek gerekiyor. Bu konu hakkında bilgi almak için de mobil uygulama veya resmi internet sitesini kullanabilirsiniz.

Setcard Nakite Çevirmek Güvenilir Mi?

Setcard da dahil olmak üzere yemek kartlarını nakite çevirmek oldukça güvenilirdir. Çünkü alışveriş yapıp, karşılığında nakit ödeme alma mantığı ile çalıştığı için herhangi bir sorun yaşama ihtimaliniz de oldukça düşük. Yine de dikkatli olmalı, tanıdık veya uzun süredir alışveriş yaptığınız esnafı tercih etmelisiniz. Zaten tanıdığınız esnaflar size yardımcı olacaktır.

Yemek kartlarında aktif edilen online ödeme ve QR kod sistemleri sonrasında bazı kötü niyetli kişiler de türemedi değil. Bu kişilerin yaptığı yöntemlerin en başında ön ödeme almak geliyor. Sizlerden ön ödeme talep eden tanımadığınız kişiler ile kart bilgilerinizi paylaşmayın.

Setcard Nakite Çeviren Yerler 2020

Setcard nakite çeviren yerler 2020 yılında da aktif olarak sorulan soruların başında geliyor. Bu kişiler, internet üzerinde veya sosyal medyada ilan verebiliyor. Siz de ilan sitelerini kullanarak şehrinize uygun filtrelemeler yaparak bu kişilere ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda altta yer alan yorum bölümünden de bu kişilere ulaşabilirsiniz.

Setcard Nakite Çevirme (Düşük Komisyon)

Setcard ve diğer yemek kartlarını paraya çevirmek istiyorsanız, bazı komisyon oranlarına da razı gelmelisiniz. Bu komisyonlar kişiden kişiye değiştiği gibi, büyük bir çoğunluk %10 olarak belirlemiştir. Örnek vermek gerekirse 100 TL’lik bir kart limitini nakite çevirmek istediğinizde size 90 TL ödeme yapılacaktır.

Bunun sebebi ise yemek şirketlerinin de komisyon ödüyor olması. Siz harcama yaptığınızda, Setcard firması da alışverişin yapıldığı yerden bazı komisyonlar kesebiliyor. Bunun için de nakit çevirme işlemini yapan firmalar bu komisyonu size yansıtabiliyor.

Diğer yemek kartları hakkında bilgi almak için;

Bir önceki yazımız olan Multinet Paraya Çevirme, Multinet Nakite Çevirme isimli makalemiz de çok önemli detaylar içeriyor, göz atmanızı öneriyoruz.

Yorum Yapılmamış İlk Yorumu Sen Gönder

Yorum Gönder