Sodexo Nakite Çevirme, Sodexo Bozdurma Yöntemleri

Sodexo nakite çevirme yöntemleri herkes tarafından sıkça aranıyor. Eskiden Sodexo çek yaprağı olarak veriliyor olsa da, artık tamamen kart tipinde dağıtılıyor ve nakite çevirme konusunda da kolaylık sağlıyor. Bildiğiniz üzere bazı işletmeler, çalışanlarının yemek masraflarını karşılıyor ama bunu nakit ödeme yerine bu tip yemek kartları ile yapıyor. Bu yemek kartlarından bazıları Multinet, Sodexo, Ticket ve Setcard olarak karşımıza çıkıyor. Bu kartlar en yaygın olarak kullanılanlar olarak karşımıza çıkıyor.

Sodexo bozdurma yapmak için yine aynı şekilde harcama ve nakit ödeme alma mantığını kullanmanız gerekiyor. Kredi kartı tipinde bir kullanım ihtimali olmadığı için, içindeki parayı istediğiniz zaman çekme ihtimaliniz olmuyor. Bu sebeple de üye işyeri olan yerlerden harcama yaparak karşılığında nakit ödeme alabiliyorsunuz.

Sodexo Bozdurma Nasıl Yapılır?

Sodexo bozdurma, aslında yemek kartını nakite çevirme anlamını taşıyor. Bu işlemleri yaparken bir üst bölümde de bahsettiğimiz gibi tamamen alışveriş yapıp nakit ödeme alma mantığını kullanıyorsunuz. Bunu yapabilmeniz için de Sodexo üye işyeri olan bir esnaf bulmanız gerekiyor. Genellikle tanıdık veya sürekli alışveriş yaptığınız esnaf ile çalışmak şansınızı arttırır.

Eskiden Sodexo gibi yemek kartlarını nakite çevirmek oldukça zor kabul ediliyordu çünkü kullanılan alanlar oldukça kısıtlıydı. Şimdilerde bu kartlara yemek kartı demek bile zor. Çünkü bir çok sektörde kullanılıyor ve mobil ödeme gibi sistemler sayesinde de kolayca harcama yapılıp nakite çevirebiliyorsunuz.

Sodexo geçen bazı sektörler şunlar;

  • Gıda
  • Market
  • Akaryakıt
  • Konaklama
  • Ulaşım
  • Kiralama

Üstte gördüğünüz sektörlerin tamamında Sodexo kart kullanımı yapabiliyorsunuz. Tabiki kartı kullanmak istediğiniz yerlerin Sodexo üye işyeri olması gerekiyor ve normal POS cihazı üzerinden çekim yapılamıyor. Bunun için de Sodexo uygulaması veya internet sitesine göz atabilirsiniz.

Sodexo Nakite Çevirme Güvenilir Midir?

Sodexo da dahil olmak üzere tüm yemek kartlarını nakite çevirmek oldukça güvenilirdir ve sorunsuzca yapılabilir. Bunun için de daha güvenilir olmasını istiyorsanız, öncelikli olarak tanıdığınız esnaftan yardım alabilirsiniz. Sürekli olarak alışveriş yaptığınız işletmeler, sodexo paraya çevirme konusunda sizlere yardımcı olacaktır.

Bu gibi yemek kartlarında mobil ödemeler ve QR ile ödeme sistemleri aktif ediltikten sonra bazı dolandırıcılık yöntemleri de baş göstermiş durumda. Bunun önüne geçebilmek için de internette sizden kart bilgilerinizi isteyen veya ödeme yapacağını söyleyerek ödeme talep eden kişilerden uzak durmalısınız.

Sodexo Nakite Çeviren Yerler 2020

Sodexo nakite çeviren yerleri bulmak oldukça zordur. Neden diyecek olursanız, bu kişiler nakite çevirme işlemi yaptıklarını ilan edecek şekilde çalışmazlar. Bunun için daha çok tanıdığınız kişilere ulaşmaya çalışarak kartınızı nakite çevirmeyi deneyebilirsiniz. Daha önce yemek yediğiniz, alışveriş yaptığınız bir market ile görüşerek bu gibi bir işlem yapıp yapmadığını öğrenebilirsiniz.

Sodexo Kartımı Bozdurmak İstiyorum

Sodexo bozdurma işlemi yapmak istiyorsanız, bu işlemi yapan kişilerin bazı komisyonlar talep ettiğini unutmamalısınız. Yapacağınız harcamalar üzerinden Sodexo firması komisyon ilave ettiği gibi, işlemi yapacak kişi de kazanç elde etmek için üzerine komisyon koyacaktır. Bu komisyon %6 ile %20 arasında değişiklik gösterebiliyor.

Elbette bu komisyonları ödeyip ödememek tamamen sizin elinizde. Alacakları ücret size fazla geliyorsa, daha farklı yerlerden işlem yapmak için araştırmaya gidebilirsiniz. Araştırma yaparak bu işlemin daha ucuz yapıldığı bir yer bulabilir ve daha az komisyon ödeyerek kurtulabilirsiniz.

Diğer yemek kartları hakkında bilgi almak için:

Bir önceki yazımız olan Setcard Nakite Çevirme, Setcard Nakite Çeviren Yerler isimli makalemiz de çok önemli detaylar içeriyor, göz atmanızı öneriyoruz.

Yorum Yapılmamış İlk Yorumu Sen Gönder

Yorum Gönder