Ticket Nakite Çevirme, Ticket Kartı Paraya Çevirme

Ticket nakite çevirme, diğer yemek kartlarında olduğu gibi Ticket marka yemek kartlarında da geçerli bir durumdur. Bildiğiniz üzere bazı iş yerleri, çalışanlarının masraflarından bazılarını üstleniyor. Yol, yemek, konaklama gibi ihtiyaçları karşılayan işletmeler, yemek için nakit ödeme yapmak yerine daha çok yemek kartlarına başvuruyor. Ticket da onlardan biri. Vatandaşlarımız da doğal olarak yemek ihtiyacını karşılamak yerine, yemek kartlarını nakite çevirerek kullanmak istiyor. Bu kartlar çoğu yerde geçiyor olsa bile, nakit harcama yapmak istenebiliyor.

Ticket paraya çevirme yöntemleri eskiden çok zor olsa da, hem üye işyeri ağının artışı hem de kartların kullanımının kolaylaşması ile birlikte oldukça kolay bir hal aldı. Genel olarak baktığımızda yemek kartları sadece gıda üzerinde değil, bir çok sektörde kullanılabilir hale geldi.

Ticket Nakite Çevirme Nasıl Yapılır?

Ticket kartı nakite çevirmek için harcama yapmak zorundasınız. Bu tip yemek kartlarında herhangi bir ATM gibi hizmet olmadığı için, yine sürekli olarak alışveriş yaptığınız yerleri tercih ederek harcama yapmalı karşılığında da nakit ödeme almalısınız. Bu işlemi yapan kişiler de elbette komisyon talep edecek, firmanın işletmeden kestiği komisyon oranlarını da size yansıtacaktır.

Eskiden bu kişilere ulaşmak, kartları nakite çevirmek oldukça zor olsa da, artık gelişen sistemler ile her yerde bu işlemi yapmak mümkün olabiliyor. Adı üzerinde yemek kartı olan bu kartlar, artık sadece gıda sektörü değil bir çok anlaşmalı işyeri ve sektörde kullanılabilir hale geldi.

  • Gıda
  • Tekstil
  • Market
  • Akaryakıt
  • Konaklama
  • Ulaşım

Üstteki sektörlerin tamamında bu kartları kullanabilirsiniz. Elbette ilgili işletmenin Ticket kart üye işyeri olması gerekiyor. Ticket nakite çevirme işlemini yapabilmek için kartı sadece Ticket pos cihazı üzerinde kullanabiliyorsunuz. Normal banka pos cihazları bu tip kartları kabul etmiyor.

Ticket Paraya Çevirme Güvenilir Mi?

Ticket kartınızı paraya çevirmek istiyorsanız bu işlemin tamamen güvenilir olduğunu söyleyebiliriz. Elbette her sistemde olduğu gibi, burada da dikkat etmeniz gereken bir çok nokta bulunuyor. Bunlardan en önemlisi de online ödemeler. Hem mobil cihazlar, hem de kartlar ile QR kodu ile ödeme sistemleri çıkmış durumda. İnternette size nakit ödeme yapacağını söyleyen herkese güvenmemeli, QR kod veya diğer kart bilgilerinizi paylaşmamalısınız!

Ticket Kartı Nakite Çeviren Yerler 2020

En güvenilir yöntemler ile kartınızı nakite çevirmek istiyorsanız, bunun için yapmanız gereken ilk şey daha önce alışveriş yaptığınız firmaları tercih etmek olmalı. Yani tanıdık bir esnaf ile iletişim kurarak ticket nakite çevirme işlemi yapıp yapmadığını sorabilirsiniz. Zaten tanımadığınız kişiler de eğer bu işi yapmıyorsa size olumsuz cevap verme ihtimalleri yüksektir.

Ticket paraya çevirme işlemlerinde elbette bazı komisyonlar da var. Bu komisyonlar işlemi yapan kişiden kişiye değişiyor. Kimi %5 alırken, kimi işletme %20’ye kadar komisyon talep edebiliyor. Eğer siz de kartınızı nakite çevirmek istiyorsanız altta yer alan yorum bölümünü kullanarak ulaşabilirsiniz.

Diğer yemek kartları hakkında bilgi almak için;

Bir önceki yazımız olan PTT Hesap Açma Nasıl Yapılır? (Posta Çeki Hesabı) isimli makalemiz de çok önemli detaylar içeriyor, göz atmanızı öneriyoruz.

Yorum Yapılmamış İlk Yorumu Sen Gönder

Yorum Gönder