Ziraat Bankası Dekont Nasıl Alınır? (Dekont Görüntüleme)

Ziraat Bankası dekont nasıl alınır diyorsanız, alttaki yöntemleri kullanarak geçmişte yaptığınız işlemler için dekont çıkarabilirsiniz. Hatta Ziraat Bankası şubelerinden, ATM’lerinden ve internet bankacılığı kullanarak yapmış olduğunuz tüm işlemlerin dekontlarına, daha sonra da ulaşabiliyorsunuz. Bankalar, geçmiş işlem dekontlarını çıkartmak için bazı süre ve zaman dilimi sınırı da koyabiliyor. İnternet bankacılığından hesap hareketleri ve geçmiş dekont sorgulaması yaptığınızda son 6 ay için izin verdiğini görebilirsiniz. Eğer aramış olduğunuz dekont, son 6 aydan daha eski bir tarihli işlem için ise, bunun için de 0850 220 00 00 numaralı Ziraat Bankası çağrı merkezini arayabilirsiniz.

Dekontunu çıkarabileceğiniz işlemlerden bazıları şunlar;

 • Para transferleri
 • EFT ne zaman hesaba geçer?
 • Ödemeler
 • Kredi kartı ödemeleri
 • Kredi ödemeleri
 • Başka banka borç ödeme dekontları
 • Başka banka kredi kartı ödeme dekontları
 • Fatura ödemelerine ait dekontlar

Ziraat Bankası Dekont Alma

Artık bankaların sunmuş olduğu hizmetler oldukça kapsamlı ve genelde internet üzerinden dakikalar içinde halledebileceğimiz şekilde planlanmış durumda. Ziraat Bankası da, dijital gelişmeleri yakından takip ederek eskiden sadece şubeden yapabildiğimiz işlemlerin bir çoğunu internet ortamına taşımış durumda. İnternetten yapmış olduğunuz işlemler, dekont vermediği için çoğu kişi tarafından tercih edilmiyor olsa da aslında bu doğru bilinen yanlışların başında geliyor. İnternet üzerinden yaptığınız tüm işlemler için dekont alabiliyorsunuz.

Ziraat Bankası dekont görüntüleme işlemi hem işlem sırasında, hem de işlem yaptıktan sonra “Ziraat Bankası geçmiş dekont sorgulama” yöntemi ile görülebiliyor. İnternet bankacılığı kullanarak yapabileceğiniz bu işlem sayesinde, son 6 ay içinde yapmış olduğunuz tüm işlemlerin dekontlarına ulaşabilirsiniz. Daha sonrasında bu dekontları ister bilgisayarınıza, ister cep telefonunuza, isterseniz de mail adresinize indirerek saklayabilirsiniz.

Ziraat Bankası Geçmiş İşlem Dekontu Nasıl Alınır?

Ziraat Bankası; internet bankacılığı, ATM ve şubelerden dekont görüntüleme hizmeti veriyor. Şube ve ATM bulmak yerine, internet bankacılığını kullanarak geçmiş işlem dekontlarınızı sorgulayabiliyorsunuz. Diğer yöntemlere nazaran çok daha zahmetsiz ve basit olan bu yöntemi yapmak için ilk olarak şifreniz ile internet şubeye giriş yapmalısınız.

 • Ziraat Bankası internet bankacılığına giriş yapılır
 • Üst menüden hesaplar adımı seçilir
 • Hesaplar adımından işlem dekontları menüsüne girilir
 • Bu menüden hangi işlemin dekontunu istiyorsanız seçilir
 • Tarih aralığı belirlenir ve tüm işlem dekontları listelenir

Daha sonra yine bu sayfayı kullanarak çıkarmış olduğunu dekontları bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Bilgisayar veya giriş yaptığınız cihaz dekontları indirmenize izin vermiyorsa, bankada kayıtlı olan cep telefonu numaranıza da dekontun gönderilmesini isteyebilirsiniz.

Ziraat Bankası Şubeden Geçmiş Dekont Almak

Tahmin edeceğiniz üzere, dekont alma işleminin bir diğer yapılabildiği yer şubeler. Şubelerden herhangi bir zaman veya kısıtlama olmadan, geçmişte yapmış olduğunuz tüm işlemler için dekont çıkarabiliyorsunuz. Dekont çıkaracağınız işlem için detay vermeniz durumunda, banka müşterisi olduğunuz süre boyunca yaptığınız işlemleri görüntüleyebilirsiniz. Şubelerden dekont almak istediğinizde ise illaki çalıştığınız şubeye gitmenize gerek yok.

Bazı bankalar, bazı durumlarda ödeme talep edebiliyor. Eğer bankanız için dekont çıkarma işlemi ücretli ise bu işlemi internet üzerinden yapmanızı tavsiye edebiliriz. İnternet üzerinden yapacağınız Ziraat Bankası dekont alma işlemleri için herhangi bir ek ücret talep etmez.

Bir önceki yazımız olan Akbank POS Destek Hattı ve POS Arıza (444 28 28) isimli makalemiz de çok önemli detaylar içeriyor, göz atmanızı öneriyoruz.

Yorum Yapılmamış İlk Yorumu Sen Gönder

Yorum Gönder