Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma

Ziraat Bankası müşteri hizmetleri direk bağlanma yöntemlerini araştırma sebeplerimizin başında, bankaların uygulamış olduğu sesli yanıt sistemlerinin zorluğu geliyor. Bu sistemler, her ne kadar müşteri memnuniyeti için atılan adımlardan biri olsa da, banka müşterileri bu durumdan pek de memnun değil gibi görünüyor. Çünkü bir sorun yüzünden müşteri hizmetlerini arayan müşteriler, sesli yanıt sisteminin otomatik verdiği cevaplar yerine müşteri temsilci ile görüşmek istiyor. Biz de bu gibi sorunlar yaşamamanız için yazımızın devamında sizlere Ziraat Bankası müşteri temsilcisi bağlanma yöntemlerinden söz edeceğiz. Türkiye’nin en eski devlet bankası olan Ziraat Bankası, bir çok dijital kanal üzerinden müşterilerine destek veriyor olsa da, vatandaşların bazı problemleri için çağrı merkezlerini kullanması da oldukça elzem kabul ediliyor.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma

Ziraat Bankası, en eski devlet bankası olması sebebiyle bir çok vatandaşımız tarafından en çok tercih edilen bankalar arasında yer alıyor. Zaten bankanın müşteri portföyü de, ne kadar yüksek kullanıldığını gösterir nitelikte. Bir çok internet kanalından hizmet veren Ziraat Bankası’nın müşteri hizmetleri telefon numarası da 7 gün 24 saat boyunca müşterilerine kesintisiz hizmet sunuyor.

 • Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası
 • Temsilciye Direk Bağlanma
 • 0850 220 00 00

0850 220 00 00 numaralı Ziraat Bankası çağrı merkezi ile iletişim kurmakta zorluk yaşıyor olabilirsiniz. Çünkü banka, tuşlama sistemine geçmeden önce sorununuzu anlamaya çalışıyor ve basit bir işlemse sizi temsilciye bağlanmadan cevabınızı vermeye çalışıyor. Eğer bir sorununuz var ve temsilciyle görüşmeniz gerekiyorsa bu aşamada tıkanabiliyor ve bağlantıda problem yaşanabiliyor. Biz de sizlere bu aşamaları direkt geçip temsilci ile görüşmenin yollarından söz edeceğiz.

Ziraat Müşteri Temsilcisine Bağlanma

Ziraat Bankası müşteri hizmetlerine direk bağlanma konusunda problem yaşıyorsanız bunu aşmanın bir kaç farklı yolu bulunuyor. Bankalar, her ne kadar sesli yanıt sistemlerini kullanarak sizi bunları kullanmaya itse de, bu sistemleri aşmak mümkün. Sonuç itibariyle her problemi sonuçlandıracak yeterliliğe de sahip değiller.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma

Ziraat Bankası müşteri hizmetlerine direk bağlanmak istiyorsanız, ilk olarak alttaki adımları eksiksiz uygulamalısınız. Bu vereceğimiz taktikler tamamen denediğimiz taktikler olup, doğru uyguladığınız taktirde bağlanmanıza engel bir durum kalmayacaktır. Bildiğiniz üzere sesli yanıt sistemleri her işlemi sorunsuz olarak yerine getiremiyor. Biz de bu açığı kullanarak ziraat temsilciye direk bağlanma yöntemini sizlere aktarmış olalım;

 • İlk olarak 0850 220 00 00 numaralı müşteri destek hattını arayalım
 • Hemen ardından gerekli bilgileri dinleyip bitmesini bekleyelim
 • Sesli yanıt sistemi bizi karşıladığında
 • Fatura Ödeme veya Ödeme İşlemleri gibi kelimeler kullanalım
 • Hemen ardından doğru mu anladım dedikten sonra, evet diyelim
 • Evet dedikten sonra müşteri hizmetlerine aktarım sağlanacaktır.

Gördüğünüz üzere, bankalar her ne kadar sesli yanıt sistemleri ile müşterilerin isteklerine yanıt vermeye çalışsa da, bazı işlemler var ki bunlar için halen sesli yanıt sistemleri yeterli gelmiyor. Fatura ödemesi, kredi kartı ödemesi, vergi ödemesi gibi işlemler direkt müşteri hizmetleri aracılığı ile yapılıyor. Siz farklı bir işlem yapacak olsanız bile sesli yanıt sistemine bunu söyleyebilir, daha sonra bağlandığınızda farklı işlem de yapabilirsiniz. Söylediğiniz işlemi yapmak zorunda değilsiniz.

Ziraat Direk Bağlanma (Tuşlamalı)

Aynı zamanda sesli yanıt sistemi, üst üste hatalı giriş yapıldığında iptal oluyor ve sizi tuşlama menüsüne aktarıyor. Tuşlama menüsünden bağlanmak biraz daha kolay gibi görünse de, aslında doğru tuşlamaları yapmadığınız sürece sizi yine otomatik sistemler karşılıyor. Bunu aşmak için de alttaki yöntemler denenebilir;

 • İlk olarak 0850 220 00 00 numaralı müşteri destek hattını arayalım
 • Hemen ardından gerekli bilgileri dinleyip bitmesini bekleyelim
 • Tuşlama sistemi geldiğinde önce 3, hemen ardından 0’ı tuşlayalım
 • Müşteri hizmetlerine aktarılacaksınız.

Bazı bankalar, müşterilerine özel ekran sunduklarından tuşlama bölümleri de farklı olabiliyor. Anlık kampanyalar ve güncellemeler de bunlara sebep oluyor. Onun için de müşteri hizmetlerine hızlıca bağlanmak için sesli yanıt sistemini kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerine Kolay Bağlanma

Ziraat Bankası müşteri hizmetleri direk bağlanma konusunda bir çok taktik verdik. Aynı zamanda bankalar, müşteri memnuniyeti açısından şube personeli ile de doğrudan iletişim kurabilmesi için bazı kanalları aktif etmiş durumda. Mobil uygulama veya internet bankacılığına giriş yaparak sizinle ilgilenen müşteri danışmanını öğrenebilir ve direkt arama yapabilirsiniz. Bu sayede bir çok işlemi halledebileceğiniz gibi, kredi başvurusu bile yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Garanti Bankası Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma isimli makalemiz de çok önemli detaylar içeriyor, göz atmanızı öneriyoruz.

Yorum Yapılmamış İlk Yorumu Sen Gönder

Yorum Gönder